Prezenty świąteczne – co kupić dziewczynie?

Prezenty świąteczne – co kupić dziewczynie?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybranie prezentu na święta dla swojej partnerki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku obecnie dostępnych jest bardzo dużo produktów z różnych dziedzin. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej panów decyduje się kupić książkę. Jaka książka zdecydowanie najlepiej zda egzamin, jako prezent na święta dla dziewczyny?

Jane Austen jest kojarzona z literaturą kobiecą o ponadczasowym charakterze. Nic więc dziwnego, że jej “Rozważna i romantyczna” to jedna z najchętniej kupowanych książek, gdy pod uwagę bierze się rankingi dotyczące bożonarodzeniowych prezentów. Kobiety kochają wzruszające fabuły i przekonująco naszkicowane postaci, dlatego dobrze napisany romans to rewelacyjny prezent na święta dla dziewczyny (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-na-swieta-dla-niej). Zestaw książek złożony z klasyki gatunku i bestsellerowych nowości to upominek, o którym marzy niejedna wielbicielka literatury. Jakie tytuły wybrać, aby prezent pod choinkę był na pewno udany?

Romans idealny nie tylko na kartach powieści

W życiu wiele razy przekonujemy się, że pierwsze wrażenia bywają złudne. Osoba, do której na początku znajomości nie pałamy sympatią, z biegiem czasu może stać się najlepszym przyjacielem, partnerem i kochankiem. “Duma i uprzedzenie” Austen to klasyczna powieść, która pokazuje, jak nieprzewidywalne potrafią być nie tylko koleje życia, ale także porywy serca. Książka ta uznawana jest za wybitne dzieło angielskiej pisarki, dlatego jeśli prezentem na święta dla dziewczyny ma być wartościowa literatura, to nad wyborem tego tytułu nie trzeba się zbyt długo zastanawiać. Pełne zachwytu recenzje zbierają też psychologiczne powieści Virginii Woolf. Ich bohaterki targane są namiętnością i emocjami, stają przed wyborami, których doświadczają także współczesne kobiety. Pisarka, spod której pióra wyszła na przykład “Pani Dalloway”, była dwudziestowieczną femistką. Zapoznanie się z jej literaturą może okazać się ciekawym doświadczeniem.

Współczesny Kopciuszek nie jest grzeczną dziewczynką

Na rynku księgarskim nie brakuje powieści erotycznych, których bohaterki to świadome swoich potrzeb seksualnych kobiety. Czytanie lektur takich jak “Pole Girl. Prywatny taniec” Kingi Litkowiec to ciekawy sposób na spędzenie zimowego wieczoru lub leniwego weekendu. Są to książki, które niejednokrotnie czyta się szybko i z maksymalnym zaangażowaniem, niemal pochłania je jak ulubiony deser. W ramach świątecznego prezentu dla dziewczyny sprawdzają się więc wyśmienicie. Popularność tego rodzaju literatury została zapoczątkowana przez “50 twarzy Greya” i tak naprawdę nie słabnie już od dłuższego czasu. Polskie pisarki chętnie podejmują się zadania stworzenia odważnej powieści erotycznej i spotykają się z pozytywnym odbiorem. Dowodzi tego chociażby “365 dni” Blanki Lipińskiej, książka, która jako upominek dla ukochanej nadaje się doskonale.

Boże Narodzenie zdjęcie utworzone przez svetlanasokolova - pl.freepik.com